Na stadionie Stadion Miejski w Mielcu dnia 2024-04-28 13:00 miało miejsce spotkanie Stal Mielec vs Legia Warszawa - 1-3

Wczoraj, 28 kwietnia 2024 roku, na Stadionie Miejskim w Mielcu odbył się zacięty mecz piłkarski pomiędzy drużynami Stali Mielec i Legii Warszawa. Po emocjonujących 90 minutach gry, zwycięstwo odniosła drużyna gości, pokonując gospodarzy rezultatem 1-3. Mecz ten, rozegrany w ramach 30. kolejki Ekstraklasy, dostarczył kibicom wiele niezapomnianych momentów.

Stal Mielec - Legia Warszawa 1-3 (1-1)

Ekstraklasa zaserwowała emocjonujący mecz na Stadionie Miejskim w Mielcu, gdzie miejscowa Stal podejmowała warszawską Legię. Sędzia główny Damian Sylwestrzak prowadził spotkanie w sposób zdecydowany, choć fair. Już od pierwszych minut atmosfera była niesamowita, a kibice nieprzerwanie dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowite widowisko na trybunach.

Pierwsza połowa rozpoczęła się z determinacją po obu stronach, a ostatecznie to Legia otworzyła wynik meczu. To Josué po ładnym podaniu od kolegi wpakował piłkę do siatki w 21. minucie. Mieleccy piłkarze odpowiedzieli szybko, a w 39. minucie to Ilia Shkurin wyrównał po asyście Macieja Domańskiego. Wynik do przerwy wyrównany 1-1 zapowiadał emocjonującą drugą połowę.

Druga połowa przyniosła wiele emocji. Legia Warszawa zaczęła narzucać swoje warunki, co doprowadziło do bramki Bartosza Kapustki w 76. minucie, po świetnym podaniu Rafała Augustyniaka. Mieleccy gracze próbowali odrobić straty, jednak to Legia zapewniła sobie zwycięstwo bramką Macieja Rosołka w doliczonym czasie gry, ustalając wynik na 1-3.

W trakcie meczu widzieliśmy także kilka kartek. Krystian Getinger i Bert Esselink z Stali Mielec otrzymali żółte kartki, podobnie jak Josué i Bartosz Kapustka z Legii Warszawa. Mecz nie obył się bez kontrowersji, jednak ostatecznie to goście cieszyli się z pełnej puli punktów.

Legia Warszawa po zwycięstwie ma przed sobą trudne spotkania z Radomiakiem Radom, Lechem Poznań i Wartą Poznań. Natomiast Stal Mielec zmierzy się z Jagiellonią, Górnikiem Zabrze oraz Pogonią Szczecin. Ekstraklasa zaskakuje i cieszy kibiców nieprzewidywalnością wyników, a ten mecz na pewno zostanie długo wspominany przez fanów obu drużyn.