Spotkanie Legia Warszawa kontra Cracovia Krakow dnia 2023-12-17 16:30 - 2-0

W sobotę, 17 grudnia 2023 roku, na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się mecz pomiędzy drużynami Legia Warszawa i Cracovia Krakow. Mecz zakończył się zwycięstwem Legii Warszawa 2-0, mimo że wynik na przerwę wynosił 0-0. Spotkanie to było częścią 19. kolejki Ekstraklasy.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Legia Warszawa i Cracovia Kraków

Dnia 17 grudnia 2023 roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Legia Warszawa a Cracovia Kraków. Rywalizacja ta miała miejsce w ramach dziewiętnastej kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym spotkania był Łukasz Kuzma.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, choć obie drużyny miały swoje szanse. W 46. minucie Patryk Kun z Legii Warszawa strzelił pierwszego gola, dając prowadzenie gospodarzom. Po tym trafieniu Cracovia Kraków próbowała odwrócić losy spotkania, jednak Legia Warszawa utrzymała przewagę aż do końcowego gwizdka.

W 86. minucie Blaž Kramer podwyższył wynik na 2-0, zapewniając Legii Warszawa zwycięstwo nad Cracovią Kraków. Mimo starań gości, nie udało im się odrobić strat, a mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Legii.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, czego dowodem były liczne kartki. Zawodnicy Legii Warszawa zostali ukarani żółtymi kartkami: Josué w 40. minucie, Jurgen Çelhaka w 56. minucie, Bartosz Slisz w 82. minucie, Blaž Kramer w 88. minucie oraz Steve Kapuadi w 90. minucie. Z kolei zawodnicy Cracovii Kraków, Otar Kakabadze i Kamil Glik, otrzymali żółte kartki odpowiednio w 31. i 33. minucie.

Następne mecze dla Legii Warszawa to starcia z zespołami Cracovii Kraków, Ruchu Chorzów oraz Puszczy Niepołomice. Natomiast Cracovia Kraków zmierzy się kolejno z Legią Warszawa, Radomiakiem Radom oraz [nazwa kolejnego zespołu].