Mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice zakończony wynikiem 3-1

Wczorajszy mecz pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Spotkanie, które odbyło się 17 marca o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Legioniści wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie i utrzymali przewagę do końcowego gwizdka sędziego. Mecz z pewnością zapadnie w pamięć kibicom obu drużyn.

Legia Warszawa 3-1 Piast Gliwice: Zwycięstwo Gospodarzy na Stadionie Miejskim

Wczorajszy mecz na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego był prawdziwym widowiskiem dla kibiców obu drużyn. Legia Warszawa podejmowała drużynę Piast Gliwice w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Musiał.

Legia rozpoczęła mecz z determinacją, co zaowocowało pierwszą bramką już w 17. minucie. Josué popisał się skutecznym strzałem, dając prowadzenie gospodarzom. Jednak Piast nie zamierzał się poddać i odpowiedział bramką Fabiana Piaseckiego w 33. minucie, asystującemu Tihomirowi Kostadinovowi.

Legioniści nie dali za wygraną i ponownie objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Tym razem to Marc Gual ustalił wynik na 2-1 po strzale z asystą Radovana Pankova w 41. minucie. Po zmianie stron Legia kontynuowała swoją ofensywę, a Gual ponownie wpisał się na listę strzelców w 47. minucie, ustalając ostateczny wynik na 3-1 dla gospodarzy.

Mecz nie obył się bez kartek. Juergen Elitim, Yuri Ribeiro oraz Josué z Legii Warszawa otrzymali żółte kartki. Natomiast Miguel Muñoz i Arkadiusz Pyrka z Piasta Gliwice również zostali ukarani przez sędziego za faule. W 64. minucie Paweł Wszołek z Legii musiał opuścić boisko po czerwonej kartce, co skomplikowało sytuację dla gospodarzy.

W drugiej połowie Legia utrzymała kontrolę nad grą pomimo jednego zawodnika mniej na boisku. Piast nie zdołał wykorzystać przewagi liczebnej i gospodarze pewnie sięgnęli po trzy punkty. Po zwycięstwie nad Piastem, Legia Warszawa szykuje się do kolejnych spotkań z Górnikiem Zabrze, Jagiellonią oraz Rakowem Częstochowa. Z kolei Piast Gliwice zmierzy się z Słaskiem Wrocław, Wisłą Kraków oraz Widzewem Łódź.