Zaglebie Lubin vs Legia Warszawa, wynik meczu - 0-3

W dniu 3 grudnia 2023 roku na Stadionie Zagłębia Lubin odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Zaglebie Lubin i Legia Warszawa, w ramach 17. kolejki Ekstraklasy. Legia Warszawa odniosła zwycięstwo z wynikiem 3-0, prowadząc 2-0 na przerwę.

Relacja z przebiegu meczu:

Mecz piłki nożnej: Zaglebie Lubin - Legia Warszawa

Mecz pomiędzy drużynami Zaglebie Lubin (Gospodarz) a Legia Warszawa (Goście) odbył się 3 grudnia 2023 roku o godzinie 14:00 na Stadionie Zagłębia Lubin w ramach 17. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym spotkania był Piotr Lasyk.

Legia Warszawa rozpoczęła mecz zdecydowanie, już w 2. minucie Rafał Augustyniak zdobył bramkę po asyście Radovana Pankova, dwa minuty później to właśnie Pankov podwyższył prowadzenie Legii na 2-0. Zawodnicy Zaglebia Lubin mieli trudności z zatrzymaniem tempa gości, co zaowocowało utrzymaniem tego wyniku do przerwy.

W drugiej połowie meczu, Legia Warszawa kontynuowała swoją dominację, a w 64. minucie Josué strzelił trzeciego gola dla swojej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 0-3 na korzyść Legii Warszawa, która pewnie pokonała Zaglebie Lubin.

W 81. minucie Juergen Elitim otrzymał żółtą kartkę dla drużyny gości. Zarówno gospodarze, jak i goście nie otrzymali czerwonych kartek w trakcie tego spotkania.

Kolejne mecze dla Zaglebia Lubin to starcia z Ruch Chorzów, Slask Wroclaw oraz Lech Poznan, natomiast Legia Warszawa zmierzy się z Koroną Kielce, ŁKS Łódź oraz Middlesbrough.

Stadion Zagłębia Lubin okazał się areną walki pomiędzy dwoma zespołami. Atmosfera była napięta, a kibice obu drużyn stworzyli gorącą atmosferę, dopingując swoje ulubione zespoły. Mecz rozpoczął się od szybkiej akcji gości, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Rafała Augustyniaka z asystą Radovana Pankova. Chwilę później, w 4. minucie, Legia podwyższyła prowadzenie, kiedy to Radovan Pankov sam zdobył bramkę. Zaglebie Lubin próbowało odwrócić losy meczu, jednak Legia utrzymała swoją przewagę do przerwy.

W drugiej połowie Legia nie zwalniała tempa i w 64. minucie Josué ustalił wynik spotkania na 0-3. Zawodnicy Zaglebia Lubin starali się odrobić straty, jednak Legia skutecznie kontrolowała przebieg meczu, nie pozwalając gospodarzom na zdobycie bramki.

W 81. minucie Juergen Elitim otrzymał żółtą kartkę dla drużyny gości. Mecz zakończył się wynikiem 0-3 na korzyść Legii Warszawa, która pewnie pokonała Zaglebie Lubin.