Spotkanie między Lech Poznan i Legia Warszawa zakończone wynikiem 1-2 dnia 2024-05-12 15:30 na obiekcie Enea Stadion

Emocje sięgnęły zenitu na Enea Stadionie, gdzie w sobotnie popołudnie Lech Poznań mierzył się z Legią Warszawa w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1, mimo że do przerwy Legia prowadziła już dwoma bramkami. Starcie to dostarczyło kibicom nie tylko sportowych emocji, ale także istotnych punktów w kontekście tabeli ligowej.

Ekstraklasa: Lech Poznań - Legia Warszawa 1-2

Spotkanie 32. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa odbyło się na Enea Stadionie. Sędzią głównym tego starcia był Szymon Marciniak z Polski. Gospodarze walczący o ligowe punkty podejmowali gości z Warszawy w meczu, który obfitował w emocje i bramki.

Pierwsza połowa należała do drużyny Legii Warszawa, która szybko objęła prowadzenie. W 14. minucie Josué strzałem z bliska pokonał bramkarza Lecha, dając prowadzenie swojej drużynie. Tylko chwilę później, w 15. minucie, Miha Blažič podwyższył wynik po dobrej akcji ofensywnej. Na domiar złego dla gospodarzy, jeszcze tuż przed przerwą, w 45. minucie Bartosz Salamon strzałem głową trzecim trafieniem podwyższył prowadzenie gości na 0-3.

Druga połowa to walka Lecha Poznań o odrobienie strat. Miejscowi piłkarze, mimo trudnej sytuacji, nie poddawali się. W 83. minucie udało im się zmniejszyć dystans, gdy bramkę na 1-3 zdobył Joel Pereira po asyście Niki Kvekveskiriego. Mimo starań, Lech nie zdołał odrobić całej straty, a mecz zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść Legii Warszawa.

W trakcie spotkania padło kilka żółtych kartek. Na przestrzeni meczu kartki otrzymali zawodnicy obu drużyn, co świadczyło o zacieklej walce na boisku. Gospodarze Lech Poznań zobaczyli żółte kartki kolejno: Barry Douglas w 13. minucie, Elias Andersson w 66. minucie oraz Bartosz Salamon w 88. minucie. Z kolei gracze Legii Warszawa upomniani byli kartkami - Yuri Ribeiro w 55. minucie oraz Artur Jędrzejczyk w 64. minucie.

W kluczowych momentach emocji nie zabrakło, jednak to goście z Warszawy cieszyli się z pełnej puli punktów po zakończonym starciu. Następne mecze dla Lecha Poznań to starcia z Widzewem Łódź, Koroną Kielce oraz Wartą Poznań, natomiast Legia Warszawa zmierzy się kolejno z Zagłębiem Lubin, , .