Totalne ekstremum: Wingsuiting czyli podniebne loty, które chwytają za serce

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych i chcesz spróbować czegoś nowego i ekscytującego, powinieneś rozważyć uprawianie wingsuitingu! Ten ekscytujący sport może być naprawdę zabawny, a także może poprawić twoje umiejętności w skokach spadochronowych. Zanim jednak spróbujesz wingsuitingu, musisz się upewnić, że jesteś na to gotowy. Upewnij się, że masz za sobą wystarczająco dużo skoków spadochronowych i znajdź doświadczonego instruktora. Na co czekasz? Już dziś zarezerwuj swój pierwszy lot w wingsuicie!

Czego się spodziewać podczas pierwszego skoku w kombinezonie wingsuit

Podczas pierwszego skoku w kombinezonie wingsuit należy pamiętać, że tak naprawdę nie skacze się ze spadochronem. Latanie w kombinezonie Wingsuit jest bardziej zbliżone do BASE jumpingu, choć jest to forma skydivingu. Oznacza to, że nie jesteś przywiązany do spadochronu i masz niewiele czasu, aby dotrzeć z miejsca skoku na ziemię, zanim wpadniesz w tarapaty. Z tego powodu ważne jest, aby instruktor znał teren, z którego będziesz skakać. Powinien wiedzieć, czy są tam jakieś przeszkody, na które możesz natrafić w drodze na dół. Podczas pierwszego skoku w kombinezonie wingsuit najprawdopodobniej będzie Ci towarzyszył instruktor. Instruktor będzie Cię uważnie obserwował, aby upewnić się, że wszystko wykonujesz prawidłowo.

Czy wingsuiting jest dla Ciebie?

Teraz, gdy już wiesz, na czym polega wingsuiting, możesz się zastanawiać, czy to jest sport dla Ciebie. Jeśli masz odpowiednie umiejętności, nie ma powodu, byś nie spróbował. Jeśli jesteś sprawny fizycznie, masz za sobą co najmniej 100 skoków spadochronowych i jesteś gotowy na nowe wyzwania, wingsuiting może być właśnie dla Ciebie! Zanim jednak zaczniesz latać w wingsuicie, musisz się upewnić, że masz odpowiedni sprzęt. Należy do niego odpowiednio dopasowany kombinezon wingsuit, kask i para rękawic. Bardzo ważne jest też, aby cały sprzęt był aktualny. Jeśli zdecydujesz się spróbować latania w kombinezonie wingsuit, upewnij się, że latasz z profesjonalnym instruktorem. W ten sposób można mieć pewność, że zdobywa się odpowiednie umiejętności i wiedzę bez narażania się na niebezpieczeństwo.